Ressam Prof. Dr. Basri Erdem’in eserlerinden oluşan resim sergisi dün Çorum Belediyesi Sanat Müzesi ve Galerisi’nde açıldı.

‘Sanat adına gurur verici’

Paylaşın:

 

RECEP MEBET

Ressam Prof. Dr. Basri Erdem’in eserlerinden oluşan resim sergisi dün Çorum Belediyesi Sanat Müzesi ve Galerisi’nde açıldı.

Sergi açılışına Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, Hitit Üniversitesi İskilip Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Muammer Cengil, Kültür ve Turizm Şube Müdürü Ramazan Yörük, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mustafa Ercan, Belediye Sanat Danışmanı Nilgün Ayşecik Çevik, Sanat Müzesi ve Galerisi Yöneticisi Dursun Boran Oran ile Çorumlu sanatseverler katıldı.

Yağlı boya çalışmaları ve eskiz defterlerinin de aralarında yer aldığı 35’i aşkın eserin görücüye çıktığı serginin açılışında konuşan Basri Erdem, “Anadolu’nun şirin kenti Çorum’da böyle bir galerinin olması sanat adına gurur verici” dedi.

Sanatsal çalışmaları hakkında bilgiler veren Ressam Erdem, Çorum’da sergi açmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Terör saldırılarının insan hayatının yanı sıra sanat eserlerine de büyük zararlar verdiğini vurgulayan Erdem, halkı eğitmenin en doğru yolunun sanattan geçtiğini ifade etti.

Açılışta konuşan Turhan Candan ise sanat dostu bir belediyecilik anlayışına sahip olduklarının altını çizerek yıl içinde 20’yi aşkın sergi düzenlediklerini kaydetti.

Faaliyet çıtasını her geçen gün daha da yukarı taşıdıklarını dile getiren Belediye Başkan Yardımcısı Candan, “Çorum Belediyesi olarak halkımızı sanatla buluşturmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından sergiyi gezen davetliler, Ressam Erdem’le sohbet ederek fotoğraf çektirdiler.

Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nce organize edilen serginin 26 Kasım 2016 tarihine kadar gezilebileceği bildirildi.

 

 

 

Diğer Haberler