Gazetemizle ilgili ithamlara cevap verme gereği duymuyoruz, ancak...

Madem o kadar demokratik ve gönüllüsünüz!

Paylaşın:

 

GÜLESİN AĞBAL DEMİRER

Oy ve Ötesi’nin fanlarına cevap verme hakkımız doğdu.

Gazetemize hakaret olarak algıladığımız ithamlara cevap verme gereği bile duymuyoruz, ancak okurlarımız için de meçhul olan ‘Oy ve Ötesi’ oluşumu ile ilgili birkaç söz etmek istiyoruz.

Bir süre önce Çorum’a geldiklerini ve burada bir toplantı yapacaklarını bildiren oluşumun toplantısına giden gazeteyiz. Çorum’da henüz kimlerle çalışacağı belli olmayan oluşumu ne biz tanıyorduk ne de Çorum kamuoyu. Sonrasında bu hafta içinde Oy ve Ötesi oluşumunun Çorum temsilcileri yazılı açıklama yaptılar. Bu arada yaygın basında oluşumla ilgili yazılar dikkatimizi çekti. Yeni Şafak Gazetesi’ndeki yazı, oluşumun kaynağı, amacı, hedefine dair çok çarpıcı iddialarda bulunuyordu. Biz de bu iddialara gazetemizde yer verdik. Bunu yaptık diye, haksız ithamlar içeren yorumlar yazıldı.

Oysa ‘Oy ve Ötesi’ oluşumu madem demokrasi için bu kadar gönüllülük ve tarafsızlık duyguları içerisinde hareket ediyor, demokrasilerde eleştirinin de olağan işlerden olduğunu bilmesi ve savunması gerekir.  Oy ve Ötesi oluşumu, yayın politikamızla ilgili haksız ithamlarda bulunacağına, kendileri hakkında bir yayın organında çıkan ve bizim de alıntıladığımız yazıdaki iddialara cevap verir, biter gider. Dahası sandıktaki oyun çalındığına yönelik iddialar da ayrıca izaha ve ispata muhtaçtır. Sırf çıkış noktanız hakkında şüpheleri aktaran yazıya yer veriyor diye bir gazeteyi suçlamak işin en kolayı.

Demokratik, tarafsız, tüm siyasi partilerden bağımsız olduğunu iddia eden oluşumun bundan sonraki serencamını yakından takip edeceğiz. Bakalım ne göreceğiz?

 

 

 

 

Diğer Haberler