Cahit Bağcı,Şehit Uzman Çavuş Soner Özdemir'in ailesini Osmancık'ın Kuz hayat köyünde ziyaret etti.

Bağcı, şehit annesine söz verdi

Paylaşın:

 

AK Parti Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Çorum Milletvekili Cahit Bağcı, 2012 yılında Hakkâri-Şemdinli'de vatani görevini yaparken teröristlerin döşediği mayın sonucu hayatını kaybeden Şehit Uzman Çavuş Soner Özdemir'in ailesini Osmancık'ın Kuz hayat köyünde ziyaret etti.

Şehidin annesi, ağabeyi ve amcası ile bir süre sohbet eden Bağcı; "Sizler bu vatanın bölünmez bütünlüğü uğruna evladınızı şehit verdiniz bizi de bir evladınız olarak kabul edin sizlerin herhangi bir ihtiyacında veya bir sıkıntısında devlet olarak her zaman yanınızda olduğumuzu unutmayın. Devletimiz şehit ailelerine sahip çıkmaktadır ve bu bizim boynumuzun borcudur. Bir daha Analar, babalar, eşler, çocuklar ve kardeşler ağlamasın ocaklara ateşler düşmesin diye ve daha fazla şehit verilmemesi için hükümet olarak devlet olarak çalışmaların kararlılıkla sürdürüyoruz." dedi.

Şehidin annesi Ayşe Özdemir ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Hoş geldiniz halimizi hatırımızı sormak için geldiniz ya bu bize yeter Allah size güç kuvvet versin, sağ olun. Acımız bitmez. Oğlum şehitlik mertebesine ulaştı ve o bir cennetlik dedi. Şehit Annesi Ayşe Özdemir Milletvekili Bağcı 'ya kendimizle ilgili hiçbir dileğim ve isteğim yok diğer çocuklarımıza dayandık. Onları büyütmeye ve yetiştirmeye çalışıyoruz. Tek isteğim oğlum, şehidimin Osmancıkta bir parka isminin verilmesi.” dedi.

Bu isteğe duyarsız kalmayan Milletvekili Bağcı, gerekli talimatları vererek konunun takipçisi olacağını ve ilçede şehidin isminin yaşatılacağı sözünü verdi. Milletvekili Bağcı, şehit annesinin duasını alıp, elini öperek evden ayrıldı.

 

 

 

Diğer Haberler