MHP İl Başkanı İsmail Lek Türk bayrağını indirilmesine tepki gösterdi.

‘Türkiye parçalanmanın eşiğinde’

Paylaşın:

EniseAğbal

Diyarbakır'da göstericilerin 2. Hava Kuvveti Komutanlığı kışlasının içindeki Türk bayrağını indirmesine tepki gösteren MHP İl Başkanı İsmail Lek, “Askerden bu olaya yeteri kadar bir tepki gelmedi. Hâlbuki Türk askerinin asli görevi, o bayrağı ne pahasına olursa olsun gönderde asılı tutmaktan ibarettir.” dedi.

Lek, açıklamasının devamında şöyle dedi; “Geçmişte Kıbrıs'ta benzer bir işi yapmaya çalışan Rum'un akibeti doğru bir emsal olarak gözümüzün önündedir. Bunu yapamayan asker ve komutanlar hem yasalar hem de tarih önünde büyük bir sorumluluk içindedir.

Ülkeyi yönetenlerden, çok değil bir kaç gün önce Apo'ya methiye düzen ve bağıra bağıra, masalara vura vura ‘bu iş olacak’ diye haykıranlardan da tık yok. Bir de Lice'de meydana gelen olaylarda ölen iki teröristi vurduğu iddia edilen asker ya da polislerin silahları alınmış. Sen misin bölücüyü vuran!

Diyarbakır'da bebek katilinin istekleri doğrultusunda yapılan Çözüm Süreci Çalıştayı'nda Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay yeni bir yol haritası üzerinde çalışıldığını açıklayıp bebek katilinin İmralı'ya giden HDP heyetiyle verdiği mesajları da önemli ve olumlu bulduklarını belirterek "Bunlar bizim de düşüncelerimiz" derken, PKK'lı teröristler, yolları ve şehirleri de yangın yerine çevirmeye devam ediyor.

Milli şairimiz merhum Mehmet Akif, Türk milletini İstiklal Mücadelesi'ne razı etmek için gittiği Kastamonu'da 19 Kasım 1920 tarihinde şöyle der: “Milletler topla, tüfekle, ordularla, tayyarelerle yıkılmaz. Milletler ancak aralarındaki bağlar çözülerek, herkes kendi başının derdine, kendi menfaatini temin etmek sevdasına düştüğü zaman yıkılır." Bu ifade doğru değil midir? Eğer buna doğru diyorsak; hem kendi halimize hem de etrafa, çok dikkatlice bakmamız gerekir.

Bugün Türk milletinin, sosyolojik ve psikolojik hali darma dumandır. Bölücübaşı, Türk milletini Türk - Kürt diye ayırma konusunda epeyce mesafe kaydetmiştir. Diğer bölücü de, Türk milletinin 36 etnik parçadan ibaret olduğu safsatası ile Türk milletine karşı, ilkinden çok daha büyük bir günah işlemiştir.

Bu sebeple Türk yurdu Türkiye;

Bölünmenin de bir adım ötesine geçerek parçalanmanın eşiğine gelmiştir. Öyle 36 parçalı "millet" diyerek insanları bir arada tutmanın imkanı yoktur. Buradan da anlıyoruz ki; Türkiye parçalanmalıdır diyenler vardır ve etrafta kol gezmektedirler.

Yıllarca milli ve dini duygularını istismar ederek senden oy alan siyasi iktidar, din ve devlet düşmanı bölücülerle aynı yolun yolcusu olarak ilerlemektedir. Atalarımızın uğruna kanını sebil ettiği bayrağımız, hükümetin göstermiş olduğu zafiyetten dolayı öz yurdumuzda hain ellerce indirilmektedir. Bu ihanet sürecine tepkisiz kalma ve oy vermiş olduğun iktidardan bunun hesabını sorması gerekmektedir.

AKP hükümetinin bakanları Cumhurbaşkanlığı icazeti alabilmek için bebek katiline nasıl teslim olduklarını anlatırken bundan yüz bulan PKK'lı teröristler yol kesmeye, kimlik kontrolü yapmaya, güvenlik güçlerine saldırmaya bayrağımızı indirme cüretini göstermeye devam ediyor.

Türk bayrağını indiren bir hareketi asla ve asla kabul edemeyiz. O bayrak hepimizin ortak paydasıdır. Bayrak üzerinden siyaset yapılmaz.

Bayrağımıza yapılan bu çirkin saldırıyı kınıyor, şanlı bayrağımız vatanımızın her karışında ilelebet dalgalanmaya devam edecektir. Tek Vatan Tek Bayrak Tek Devlet Tek Millet olarak kalacaktır.

Bizim verecek insanımız, çizecek sınırımız, geri çekilecek toprağımız, kaybedecek vatanımız, yıkılacak devletimiz, sararıp solacak bayrağımız yoktur.”                      

 

Diğer Haberler