Soma faciası nedeniyle ertelenen Teknokent'in temel atma töreni bugün yapıldı.

Çorum Teknokent'in temeli atıldı

Paylaşın:

 

Erol TAŞKAN

Hitit Üniversitesi tarafından yaptırılan Teknokent’in Soma faciası nedeniyle ertelenen temel atma töreni bugün Organize Sanayi Bölgesi'nde gerçekleştirildi. 5 bin 300 metrekarelik kapalı alan kapasitesiyle üniversite-sanayi işbirliğinin en temel ögesi konumunda olan teknokentte inşaat çalışması % 30 seviyesine geldi.

Vali Sabri Başköy, AK Parti Milletvekili Cahit Bağcı, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Belediye Başkanvekili Ahmet Yabacıoğlu, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bircan, Emniyet Müdürü Salih Erkan Tarancı, OKA Genel Sekreteri Mevlüt Özen ve çok sayıda davetlinin katıldığı temel atma töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Hitit Üniversitesi, Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ve Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı işbirliğinde yapımı gerçekleştirilecek olan teknokent inşaatının temel atma töreninde ilk olarak OKA Genel Sekreteri Mevlüt Özen konuştu.

Çalışmalar hakkında bilgi vermek üzere kürsüye gelen Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, teknokentlerin hedef ve amaçlarını sıraladığı konuşmasında proje çalışmalarının titiz bir süreçten geçtiğini hatırlatarak, “Oturduğunuz zaman tadilat gerektiren basit binalar olsun istemiyoruz. Her yönüyle detaylandırılmış ve tüm ince ayrıntıları hesaba katılmış projelerle yola çıkıyoruz. Şimdi inşaat zamanındayız ve kısa sürede inşaatı tamamlayıp hizmete açacağız.” dedi.

AK Parti Milletvekili Cahit Bağcı ve Vali Sabri Başköy de çalışmalardan duydukları memnuniyeti ve teknokentlerin önemini aktardığı konuşmalarında, teknokentin hayırlı olması dileklerini bildirdi.

Ulu Camii Baş İmam Hatibi Kurra Hafız Mustafa Gökmen’in okuduğu duanın ardından, protokol üyeleri tarafından hayırlı olması dilekleriyle açılış butonlarına basıldı. 

Diğer Haberler