Kıyı Köşe Akülü Araç Kampanyası, sol ayağıyla birbirinden güzel resimlere imza atan engelli ressam Yusuf Arslan'a akülü araç hediye etti.

Kıyı Köşe Erzurum’da engelli ressama umut oldu

Paylaşın:

 

Erol TAŞKAN

 

Kıyı Köşe Akülü Araç Kampanyası, Erzurum gurubu aracılığı ile sadece sol ayağını kullanabilen ve sol ayağıyla birbirinden güzel resimlere imza atan engelli ressam Yusuf Arslan'a akülü araç hediye etti. Sayısız sergisi bulunan Yusuf Arslan, engelli olmanın hayattan kopmayı gerektirmediğinin en canlı örneği olarak, azmiyle herkesi hayran bırakıyor.

 

‘Kıyı Köşe için ayağımdan geleni yapacağım’

 

Çorum Hakimiyet Gazetesi olarak başlattığımız Kıyı Köşe Akülü Araç Kampanyası, Çorum sınırlarını aşarak, mutluluklara vesile olmaya devam ediyor. Kıyı Köşe Erzurum gurubumuz aracılığı ile Akgün İnşaat tarafından kampanyamıza hediye edilen akülü aracımız, Erzurum'daki Kıyı Köşe gönüllüleri tarafından 21 yaşındaki engelli Yusuf Arslan'a teslim edildi.

 

Ellerini kullanamayan, ayaklarından da sadece sol ayağını kullanabilen Yusuf Arslan, sol ayağıyla yaptığı yağlı boya ve karakalem çalışmaları ile Türkiye genelinde haklı ve onurlu bir üne sahip.

 

Özel olarak dizayn edilen akülü aracımızın kumanda joistiği, Yusuf Arslan'ın şartlarına göre imal edilerek, kumanda kısmı sol ayağın bulunduğu alana yerleştirildi.

 

HAKİMİYET'i aradı

Hayata tutunmadaki azmi, kararlılığı ve zekasıyla herkesi kendisine hayran bırakan 21 yaşındaki Yusuf Arslan, araç teslimi sonrasında bizi arayarak, Hakimiyet Gazetesi'ne, okurlarına ve Kıyı Köşe Akülü Araç Kampanyası'nı destekleyen herkese teşekkür ettiğini bildirdi.

 

Erzurum gurubumuzun değerli gönüllüleri Rıdvan Yıldızhan'a, Hakan Kuloğlu'na, Mehmet Can Cihan'a, teslim törenine katılan gönüllü üyelerimize, Erzurum Valiliği Sosyal Proje ve Etüd Müdürü Haşim Özcan'a ve sponsorumuz Akgül İnşaat'a teşekkür etti.

 

Kıyı Köşe Akülü Araç Kampanyası'nın desteklenmesi için bundan sonra kendisinin de çaba sarfedeceğini anlatan Yusuf Arslan, kitaplara sığmayacak derecede büyük bir anlam içeren cümlesini söyledi.

 

"Ayağımdan geleni yapacağım. Böyle bir çalışmada geri durmak asla olmaz. Binlerce insanın gönül vererek destek olduğu bu çalışma, Türkiye'nin dört bir yanında mutluluk fırtınasına dönüşmüş. Erzurum'da da benim dileğim gerçekleşti." diyen genç delikanlı, herkesi elimden geleni yaparım sözünü, kendisi için doğru olan şekliyle, ayağımdan geleni yaparım ifadesiyle ortaya koydu.

 

Bizler de Yusuf ve Yusuf gibi engelli olan kardeşlerimiz için elimizden ve yüreğimizden geleni ortaya koyduk.

 

Azmiyle, nezaketiyle ve hayata bakış açısıyla, hepimize büyük dersler veren Yusuf Arslan, engelli insanlara örnek olduğu gibi, herhangi bir fiziksel engelli bulunmayan insanlar için de çok değerli bir örnek oluşturuyor.

 

Helal olsun..

‘Sol Ayağım’ ismini verdiği sergileriyle, hayatın her alanına dair önemli mesajlar veren Erzurumlu engelli ressam Yusuf Arslan, hiç bir şeyin hayata küsmeye değmeyeceği, başarmak için hiç bir bahanenin geçerli olmadığını yaptığı resimleriyle ve bu resimlerini de sergileri aracılığı ile paylaşarak anlatıyor. Bize de helal olsun deyip, örnek almak düşüyor.

 

Diğer Haberler