Kıyı Köşe Akülü Araç Kampanyası 5 ayrı ilde aynı anda mutluluk kapılarını açtı. Çorum sınırlarını aşarak, Çorum’la birlikte...

KIYI KÖŞE KENDİ REKORUNU KIRDI

Paylaşın:

 

AYNI ANDA 5 İLDE ARAÇ HEDİYE ETTİK

Kıyı Köşe Akülü Araç Kampanyası 5 ayrı ilde aynı anda mutluluk kapılarını açtı. Çorum sınırlarını aşarak, Çorum’la birlikte aynı anda Trabzon, Ankara, Erzurum ve İstanbul’da engelli insanlara uzanan mutluluk zinciri, binlerce insanın duyarlılığı ile Türkiye’yi saran bir coşkuya dönüştü. Bir yıl içerisinde 49 akülü araç temin ederek yoluna devam eden kampanyamız, duyarlı sponsorlarımız ve engellilik konusundaki gönüllü üyelerimiz sayesinde yolculuğuna devam ediyor.

 

ÇORUM

Serra Beton tarafından kampanyamıza hediye edilen akülü aracımız, Mecitözü'nün Alancık Köyü'nde yaşayan Mustafa Erdoğan'a teslim edildi. 15 yıl önce geçirdiği trafik kazasında eşini ve kızını kaybeden Mustafa Erdoğan'ın sağ ayağı kesilirken, sol ayağını da kullanamaz oldu. Protez ve koltuk değnekleriyle ayakta durmaya çalışan Mustafa Erdoğan, kendisi için çok değerli olduğunu söylediği akülü araç için Serra Beton'a, Hakimiyet Gazetesi'ne, Kıyı Köşe'nin gönüllü destekçilerine teşekkür etti.

 

TRABZON

Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğrencisi Duygu Günal ve arkadaşlarının, Trabzon’da takibini gerçekleştirdiği Kıyı Köşe çalışmamız, 43 yıldır yürüyemeyen Havva Karaca’nın gözlerindeki umutsuzluğu gülücüklerle donattı. KTÜ Diş Hekimliği Fakültesi’nin değerli öğrenci ve hocaları, Modüler Bil Akademi Dersanesi ve İskilip Madencilik tarafından satın alınan akülü araç, Trabzon’un Vakfıkebir ilçesinde yaşayan Havva Karaca’ya, tüm Kıyı Köşe üyelerinin samimi selamları ile ulaştırıldı. Çorum Hakimiyet Gazetesi olarak yaktığımız bu umut meşalesini, Trabzon’da da ateşleyen duyarlı sponsorlarımıza ve gönüllü üyelerimize teşekkür ederiz.

 

ANKARA

Erzurum gurubumuzun öncülüğünde Ankara'da da akülü araç hediye etme imkanı bulan kampanyamız, Çorum-Erzurum ve Ankara üçgeninde gerçekleştirdiği çalışmayla, geçirdiği iş kazası sonucu yürüyemez hale gelen Osman Akay'a uzandı. Ankara Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde tedavisi devam eden Osman Akay'ın akülü aracı, Ankara gönüllülerimiz tarafından kendisine ulaştırıldı. Ankara'da hizmet veren Cumhuriyet Lezzet Dünyası'nın sponsor olduğu akülü aracımız, bir kardeşimizi daha hayata bağladı.

 

İSTANBUL

Kıyı Köşe Akülü Araç Kampanyası'nı İstanbul'da başarıyla yürüten İstanbul Teknik Üniversitesi Gönüllülük Kulübü üyeleri, İTÜ Çantaylar Kitap-Kırtasiye-Fotokopi tarafından hediye edilen akülü aracımızı, Ünsal Uysal isimli engelli kardeşimize hediye etti. Uysal'ın Kurtlar Vadisi hayranı olduğunu öğrenen arkadaşlarımız, ikinci bir sürpriz daha yaparak, Kurtlar Vadisi oyuncularından Pusat Çakır'ı canlandıran Görkem Sevindik'i de davet ederek, Ünsal Uysal'ın mutluluğunu katmerleştirdi.

 

ERZURUM

Başarılı çalışmalarıyla Erzurum'da Kıyı Köşe Akülü Araç Kampanyası'nın bayrağını zirveye taşıyan ve Erzurum'da fırtına gibi esen gönüllülerimiz, Erzurum Valiliği'nde görevli Valilik Koruması Erdoğan Ergün tarafından bağışlanan akülü aracımızı, Erzurum Aşkale'de yaşayan 56 yaşındaki Celal Uzun'a hediye etti. Özel durumundan ötürü Celal Uzun'un fotoğrafını yayınlayamadığımız kampanyamızda, Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri ve Valilik Sosyal Proje Etüd Müdürü Haşim Özcan, akülü aracımızı Aşkale'ye Valilik aracıyla götürerek teslim etti.

Diğer Haberler