Gazetemiz Kıyı-Köşe sayfası Editörü Erol Taşkan’a, engellilere yönelik olarak hayata geçirdiği ‘Akülü Araç...

‘Kıyı-Köşe’nin akülü araç kampanyası Türkiye’ye örnek’

Paylaşın:

Gazetemiz Kıyı-Köşe sayfası Editörü Erol Taşkan’a, engellilere yönelik olarak hayata geçirdiği ‘Akülü Araç Kampanyası’ nedeniyle iki ayrı şükran plaketi verildi.


Sakatlar Haftası açılış programında düzenlenen törende Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ve Türkiye Sakatlar Derneği Şube Başkanı Yusuf Hoşnut tarafından arkadaşımıza plaket takdim edildi.
Törende konuşan Vali Nurullah Çakır ise Taşkan’ı tebrik ederek yürüttüğü kampanyanın Türkiye’ye örnek olduğunu söyledi.


Hakimiyet sayfalarında başlayan ve facebook sosyal paylaşım sitesi üzerinden devam eden kampanya hakkında bilgi veren Taşkan, hayırseverlerin desteğiyle Çorum’un yanı sıra İstanbul ve Erzurum’da toplam 46 engelliye akülü araç hediye ettiklerini kaydetti.


60 binin üzerinde gönüllü üyesi bulunan Kıyı-Köşe Grubu’nun her geçen gün daha da büyüdüğünü ifade eden Taşkan, üniversiteli gençlerin de katılımıyla kampanyanın Türkiye çapına yayıldığını belirtti.


Kampanya ile insani ve mesleki sorumluluğunu yerine getirirken engellilerin sorunlarına yönelik duyarlılık oluşturmayı da hedeflediğini anlatan Taşkan, “Yürüttüğümüz sosyal sorumluluk projesinde gayemiz takdir toplamak değil, ancak bu tür taltifler bize şevk veriyor. Kampanyamızı takdir etme büyüklüğü gösteren sayın Valimiz’e, Belediye Başkanımız’a ve Sakatlar Derneği Başkanımız’a teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Diğer Haberler