Kıyı Köşe Akülü Araç Kampanyası olarak Çorum'da hediye edilen 41. akülü aracımız, 57 yaşındaki Elmas Demirel'e hediye edildi.

KIYI KÖŞE aynı anda üç ilde akülü araç hediye etti

Paylaşın:

 

Kıyı Köşe Akülü Araç Kampanyası olarak Çorum'da hediye edilen 41. akülü aracımız, 57 yaşındaki Elmas Demirel'e hediye edildi.

Üyük Köyü'nde çiftçilik yapan Kadir Arar, vefat eden eşinin akülü aracını kampanyamız aracılığı ile eşinin anısına hediye etmek istediğini belirterek, kampanyamızın 41. akülü aracı için sponsor oldu.

 

Yaklaşık 25 yıldır yürüyemeyen Elmas Demirel'in akülü aracını, Üyük Köyü Muhtarı Mehmet Taşdelen ve değerli sponsorumuz Kadir Arar ile birlikte evinde teslim ettik.

Sevincini kısıtlı cümlelerle de olsa ifade eden Elmas Demirel, akülü aracın hayatında aldığı en değerli hediye olduğunu belirterek, "Yürümenin kıymetini herkes bilsin, yürüyememek, bir adım öteye gitmek için bir başkasının gözüne bakmak çok zor. Allah bu yardımı yapanlardan ve sebep olanlardan razı olsun." dedi.

Kampanyamız başladığı günden beri binlerce insanın katılımı ile çok büyük mutluluklar yaşadık. Bunlardan bir tanesi de 41. akülü aracımızın teslim töreni oldu.

 

Gece vakti kapısını çaldığımız Elmas Demirel, Arar ailesine başsağlığı dileyerek, Kadir Arar'ın eşi için duyduğu üzüntüyü bildirdi.

Hüzün ve sevincin bir arada yaşandığı teslim töreninde, özellikle köylerde yaşayan engelli insanların daha zor şartlarda olduğu vurgulanırken, engelli insanların toplum içerisine çıkıp, kendi imkanlarıyla hareket edebiliyor olmasının tarifsiz bir mutluluk olduğunu kaydedildi.

 

Akçay ailesinin en büyük hayali, evlatlarının kendi başına okuluna gidip gelmesiydi. Kıyı Köşe Erzurum gurubunun d uyarlı gençleri, Dumlu İlköğretim Okulu 3. sınıf öğrencisi Kürşat Akçay’ın bu hayalini öğrenir öğrenmez seferber olup, Yakutiye Araştırma Hastanesi’nde böbrek tedavisi gören Kürşat’ı sevindirdiler.

Anne ve babasıyla birlikte Kıyı Köşe Erzurum ekibini karşılayan Kürşat, mutluluğunu gülümsemesiyle ifade ederken, dilinden dökülen teşekkür ifadeleri sevincini ortaya koydu.

 

Kıyı Köşe Akülü Araç Kampanyası, Erzurum'da bulunan duyarlı gençlerin varlığı ile Erzurum'a kadar uzanıp, tarifi imkansız bir mutluluğa daha ortak oldu. Kıyı Köşe Erzurum'un ilk akülü aracını hediye etmek üzere Yakutiye Araştırma Hastanesi Üroloji Servisi'nin yolunu tutan arkadaşlarımızın yaşadığı mutluluk fırtınası, 11 yaşındaki Kürşat Akçay'ın mutluluk dolu bakışlarına yansıdı.

 

Almanya'dan değerli hemşehrimiz Süleyman Salman'ın önderliğinde Hamburg Fatih Spor Kulübü, Çorum'dan Modlife Aydınlatma ve Erzurum'dan Sokrates Yayınları'nın ortak katkısı ile kampanyamıza hediye edilen akülü araç, Kıyı Köşe Erzurum gurubundan Rıdvan Yıldızhan, Mehmet Can Cihan, Hakan Kuloğlu, Erzurum Valiliği Sosyal Etüd ve Proje Müdürü Haşim Özcan tarafından Kürşat'a ulaştırıldı.

 

Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin kıymetli öğrencileri, "Akülü arabam olsa, okluma tek başıma gitsem, yolda bir şey olduğu zaman da babamı arayacağım bir cep telefonum olsa" hayalini kuran Kürşat'a ikinci bir sürprizi de kendi aralarında harçlıklarından topladıkları parayla satın aldıkları cep telefonuyla yaptılar.

 

Uzun lafa gerek yok denilecek bu mutluluğu, Kürşat'ın ağabeylerine bakışında görmek mümkün.

 

Kıyı Köşe İTÜ tarafından İstanbul'da yürütülen Kıyı Köşe Akülü Araç Kampanyası'nın ikinci akülü aracı da İstanbul'daki arkadaşlarımız tarafından yerine ulaştırıldı. www.haberinkalbi.com haber sitesinin sponsor olduğu Kıyı Köşe İTÜ'nün 2. akülü aracı, İstanbul'da yaşayan 29 yaşındaki Celal İncir isimli kardeşimize hediye edildi.

Başardıkları sosyal sorumluluk projeleri ile İstanbul Teknik Üniversitesi'nin gururu olan gençler, Kıyı Köşe olarak sergiledikleri performans ve duyarlılıkları ile de sayısı 60 bini aşan Kıyı Köşe ekibinin gururu oldu.

 

İlk akülü aracın kampanyasını başarıyla tamamlayıp, yerine ulaştıran gençler, ikinci akülü araç için düzenledikleri kampanyayı da facebook üzerinden sonuca ulaştırıp, bir kardeşimizin daha mutluluğu için seferber oldular.

Geçirdiği çocuk felci nedeniyle 29 yıldır yürüyemeyen  Celal İncir, akülü bir aracın engelli bir birey için özgürlük anlamı taşıdığını, engelli insanların evinden çıkıp sosyal hayatta yer almalarının, hayatı sımsıkı kavramak olduğunu belirterek, "Tanımadığım insanların benim için seferber olması, kaygı taşıması ve yüreklerinde sorumluluk hissetmesi tarif edilemez bir duygu. Emeği geçen herkese, gönül dolusu teşekkür ediyorum. Allah hepsinden binlerce kez razı olsun.  Çok hayırlı bir iş yapıyorsunuz, umarım daha fazla insana umut güven sevgi ve özgürlük aşılarsınız" dedi.

 

Hakimiyet Gazetesi olarak kendimizi sorumlu ve borçlu kabul ettiğimiz engelli kardeşlerimiz için attığımız bu adım, İstanbul Teknik Üniversitesi'nin en başarılı ve aktif kulübü seçilen Sosyal Duyarlılık Kulübü'nün birbirinden değerli üyeleri, bu kampanyayı İstanbul'da başarıyla temsil ederek sonuca ulaşıyor.

 

Kıyı Köşe İTÜ olarak sürdürülen bu çalışmanın ikinci akülü aracı için sponsor olan www.haberinkalbi.com sitesinin değerli sahibi kıymetli hemşehrimiz ve aynı zamanda Çorumlu Eğitimci ve Sanayici İş Adamları Derneği (ÇESİAD) Başkanı olarak da çok başarılı hizmetlere imza atan Mehmet Zahid Yıldırım'a da gönül dolusu teşekkürlerimizi gönderiyoruz.

 

Kendisini engellilik konusunda duyarlı kabul eden herkesi, eğer facebook üzerinde bir adresi varsa, www.facebook.com/kiyikose adresinden yürüttüğümüz kampanyalarımıza destek vermeye ve bir iyilik hareketinin etrafında kenetlenmeye davet ediyoruz.

 

2011 yılının 29 Nisan'ın da başlayan bu kampanya, bugün Çorum'da 41, İstanbul'da 2 ve Erzurum'da bir akülü araç olmak üzere toplamda 44 akülü aracı engelli kardeşlerimize ulaştırmış olmanın onurunu taşımaktadır.

 

"Engelleri aşmak için bir tık yeter" sloganı ile yoluna devam eden kampanyamız, Türkiye genelinde gördüğü güven ve ulaştığı sonuç itibariyle binlerce insan tarafından benimsenip, desteklenmeye devam etmektedir.

Diğer Haberler