KIYI KÖŞE’YE ULUSAL ÖDÜL

Paylaşın:

Toplumsal Etik Derneği tarafından 2011 Etik Davranışlar Ödülü’ne layık görülenler; Hakimiyet Gazetesi Muhabiri Erol Taşkan-Sosyal Sorumluluk Ödülü, Fox TV Program Yapımcısı Fatih Portakal-Tarafsız Habercilik Ödülü, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Medikal Onkoloji Öğretim Üyesi Prof.Dr.Ahmet Özet-Deontoloji Ödülü, AKUT Başkanı Ali Nasuh Mahruki-Cesaret ve Fedakârlık Ödülü, Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki-Kültür ve Tarihi Varlıkları Koruma ve Yöneticilik Ödülü, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemal Taluğ-Yönetimde Yansızlık Ödülü, Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz-Hoşgörü Ödülü.

 

 

 

Hakimiyet Türkiye’ye örnek oldu

Gazetemiz Hakimiyet, kurulduğu günden bu yana toplumun birliği, huzuru, barışı ve Çorum'un gelişimi için attığı gurur verici başarılarını sürdürüyor.


Toplumun tüm kesimlerinin sesi olma ilkesi ile sürdürdüğü yayın hayatında, korunmaya muhtaç kesimlere gösterdiği özel ilgi ve çalışmalarıyla, Çorum kamuoyunun gönlünde taht kuran gazetemiz Hakimiyet, başlattığı Kıyı Köşe Akülü Araç Kampanyası ile Türkiye'ye örnek olan bir çalışmaya imza attı.


Facebook üzerinden yürütülen ve 60 binin üzerinde üyeye sahip olan Kıyı Köşe çalışması, çalışmalarını Çorum dışına da ulaştırarak, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Erzurum Atatürk Üniversitesi öğrencileri tarafından İstanbul ve Erzurum'da da uygulandı.


Toplumsal Etik Derneği tarafından ödüle layık görülen Kıyı Köşe Akülü Araç Kampanyası'nın ödülünü almak üzere Ankara'ya giderek Ankara Ticaret Odası Meclis Salonu'nda düzenlenen törene katılan muhabirimiz Erol Taşkan ödülünü teslim aldı. Taşkan'ın Sosyal Sorumluluk Ödülü ile ödüllendirildiği törende Fox TV Program Yapımcısı Fatih Portakal-Tarafsız Habercilik Ödülü, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Medikal Onkoloji Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Özet-Deontoloji Ödülü, AKUT Başkanı Ali Nasuh Mahruki-Cesaret ve Fedakârlık Ödülü, Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki-Kültür ve Tarihi Varlıkları Koruma ve Yöneticilik Ödülü, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemal Taluğ-Yönetimde Yansızlık Ödülü, Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz-Hoşgörü Ödülü'nü aldı.


Törende ödül alanlara plaket ve belgelerini takdim eden isimler ise şöyle sarılandı;  MHP Grup Başkan Vekili Mehmet Şandır, CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, MHP Merkez Karar Kurulu Üyesi Mansur Yavaş, Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörü Ünsal Ban, Merkez Valisi Nuri Okutan, Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri hemşehrimiz Asım Balcı, Türk İdareciler Derneği Genel Başkanı Saffet Arıkan Bedük, Yargıtay 8. Ceza Dairesi eski Başkanı Zeki Aslan, Ankara Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yasemin Yalım, Türk Halk Müziği Sanatçısı Emel Taşcıoğlu ve Caz Sanatçısı Yıldız İbrahimova Dinçer.

 

Kıyı Köşe gönülleri fethetti

Kıyı Köşe Akülü Araç Kampanyası, Ankara Ticaret Odası Meclis Salonu'nda düzenlenen ödül töreninde Sosyal Sorumluluk Ödülü'ne lâyık görüldü.


Toplumsal Etik Derneği tarafından bu yıl 6'ncısı düzenlenen Geleneksel Etik Davranışları Teşvik Ödülü Töreni'nde Türkiye genelinden 7 isme ödülleri protokol üyeleri tarafından teslim edildi.
Muhabirimiz Erol Taşkan 29 Nisan 2011 tarihinde başlattığı Kıyı Köşe Akülü Araç Kampanyası aracılığı ile 41'i Çorum'da 2'si İstanbul'da ve bir tanesi de Erzurum'da olmak üzere 44 kişiye akülü araç ulaştırdı.


Kıyı Köşe Akülü Araç Kampanyası'nın örnek bir duyarlılık olduğunu kabul ederek, Ankara'da düzenlenen törene davet eden Toplumsal Etik Derneği'nin ödülünü, Yargıtay 8. Daire eski Başkanı Zeki Arslan verirken, teşvik belgesini ise Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rıfkı Hazıroğlu'ndan aldı.


Kısa bir teşekkür konuşması yapan Taşkan, "İnsanî bir sorumluluğumuzu yerine getirmek için çıktığımız bu yolda, aldığımız bu onurlu ödül, sorumluluğumuzu ve gayretimizi daha da artıracaktır." diyerek, Toplumsal Etik Derneği'ne teşekkür etti.

  

Objektif ve titiz bir çalışma

Türkiye’de etik davranışların teşvik edilerek ödüllendirilmesi hususunda çok önemli bir otorite olan Toplumsal Etik Derneği, objektif ve titiz bir çalışma ile etik değerlerimizin yaşatılması için başarılı bir çalışmaya daha imza attı.


Toplumsal Etik Derneği Başkanı Ahmet Akgün, yönetim kurulu üyeleri, Etik Kurulu Üyeleri ve gönüllü destekçileri ile birlikte güzel bir ev sahipliği yaptı.


Büyük bir nezaket içerisinde konuklarını ağırlayan Toplumsal Etik Derneği, başarılı çalışmaları ve duyarlılığı nedeniyle salonda bulunan davetliler tarafından uzun süre alkışlanırken, ödül töreninde söz alan tüm konuşmacılar, etik değerlerin yaşatılmasının önemine vurgu yaparak, “Toplumsal Etik Derneği, her alanda etik değerlerin yaşatılması için özveriyle çalışmalar yapıyor, asıl ödülü Toplumsal Etik Derneği hakediyor.” görüşünü dile getirdiler.

 

Asım Balcı yine yalnız bırakmadı

Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri hemşehrimiz Doç. Dr. Asım Balcı Toplumsal Etik Derneği'nin ödül töreninde Erol Taşkan'ı yalnız bırakmadı.


Başarılı akademik hayatının yanısıra, çok önemli görevlerde gerçekleştirdiği başarılarıyla hemşehrilerini gururlandıran Doç. Dr. Asım Balcı, Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliği görevinden önce, Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın danışmanı olarak sağlıkta dönüşüm projelerine imza atmış, ardından da Türksat Genel Koordinatörü olarak da E-Devlet projelerini tüm bakanlıklarda hayata taşımıştı.
Yeni göreviyle Ankara'nın kalkınmasında önemli bir sorumluluk üstlenen Asım Balcı, salonda yer alan protokol üyeleri tarafından da ilgiyle karşılandı.


Hakimiyet Gazetesi'nin başarılı çalışmalarıyla her zaman gurur duyduğunun altını çizen Balcı, İHL'den sınıf arkadaşı olan muhabirimiz Erol Taşkan'ı yalnız bırakmadı.


Ödül töreninde Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki'nin ödülünü teslim eden Balcı, Toplumsal Etik Derneği'nin bu anlamlı çalışmasına teşekkür ederken, Tiryaki'yi de başarılı çalışmaları nedeniyle kutladı.
Yazı İşleri Müdürümüz Mustafa Demirer ve muhabirimiz Erol Taşkan'ın İHL'den sınıf arkadaşı olan Balcı, engelliler için yapılan akülü araç kampanyasının önemine vurgu yaparak, "Türkiye'ye örnek olan bir çalışmanın memleketimden çıkması ve bu çalışmayı bizzat arkadaşlarımın yürütüyor olması benim için ayrı bir gurur vesilesidir." dedi.


Taşkan da, gün boyu kendisini yalnız bırakmayan Doç. Dr. Asım Balcı'ya teşekkür ederek, "Başarıları ile her zaman gururumuz olan Asım Balcı'nın şahsımıza ve kampanyamıza verdiği değer bize onur kattı." diye konuştu.

 

 

 

 

TEŞEKKÜRLER

Erol Taşkan
Bundan bir yıl önce çıktığımız yolda, saymakla bitiremeyeceğim kadar mutluluk ve onuru bir arada yaşadık. Toplumsal Etik Derneği'nin kampanyamıza gösterdiği samimiyet ve verdiği onurlu ödül, çalışmalarımızı taçlandırdı.


Kıyı Köşe Akülü Araç Kampanyası çalışmasını ödüle değer bulan Toplumsal Etik Derneği'nin değerli başkan ve yöneticilerine, Kıyı Köşe'nin 60'bini aşan çok değerli gizli kahramanlarına, kampanyamıza katılıp, engelli kardeşlerimizin mutluluğuna vesile olan çok kıymetli sponsorlarımıza gönül dolusu teşekkür ediyorum.


Bu ödül binlerce insanın engellilik konusuna gösterdiği hassasiyet ve duyarlılık adına alınmıştır.
Maksadımız dua almak, hizmet etmek diyerek çıktığımız bu yolda, maksadımızdan şaşmış değiliz çok şükür. Ancak açık söylemek gerekirse, bu ödüller ve takdir görmek de hoşumuza gitmiyor değil. Allah'tan diliyorum ki, bu ödüller bizi şımartmayıp, çıktığımız yolda daha güçlü adımlarla ve azimle yürümemize vesile olsun.


Bir kaç teşekkür daha sıralamak istiyorum müsadenizle; Gazetem Hakimiyet'e teşekkür ediyorum evvela. İyi ki varsın Hakimiyet ve iyi ki sen de çalışıyorum. Hemşehrilerimizin Hakimiyet'e olan güven ve teveccühü; bize bu hizmet kapısını açtı. Gazetemizin sahibi değerli ağabeyim Kemal Mesci'ye teşekkür ediyorum; bize her konuda destek verip, toplumun hizmetinde olmak için bizi yüreklendirdiği ve fırsat tanıdığın için. Her şart ve ortamda topluma faydalı olan çalışmalara gönülden katkı sağlayıp, koşturmamızı destekleyen Genel Yayın Yönetmenimiz ağabeyim Şevket Erzen'e, değerli kardeşim Yazı İşleri Müdürüm Mustafa Demirer ve kıymetli eşi (yengem) Haber Yönetmenimiz Gülesin Ağbal Demirer'e, kıymetli mesai arkadaşlarım, meslektaşlarım Recep Mebet ve Kemal Ceylan'a ve gazetemizin tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum.


Osmancık'tan kampanyamıza vargücüyle destek olan ve sponsorlar bulan Osmancık Haber Gazetesi'nin değerli sahibi Orhan Güçlü ağabeyime de teşekkürü borç biliyorum.


Her zaman gururumuz olan değerli arkadaşım, kardeşim Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Asım Balcı'ya da desteği ve samimiyeti için, programlarını iptal ederek yanımızda yer aldığı ve güç kattığı için teşekkür ediyorum.


Bu çalışmanın daha da yaygınlaşması ve daha çok engelli kardeşimizin hayatına uzanması için Allah'a dua ediyorum.


Allah'ım canımız bu tende oldukça, nefesimiz var oldukça, sen bize iyiliklere ve güzelliklere hizmet etmeyi nasip et. AMİN

 

Diğer Haberler