Kıyı Köşe Akülü Araç Kampanyası, Çorum'dan Türkiye'ye yayılan bir iyilik hareketi olarak İstanbul'a uzandı...

KIYI KÖŞE İTÜ ilk aracını teslim etti

Paylaşın:

Gazetemiz tarafından başlatılan  Kıyı Köşe Akülü Araç Kampanyası, Çorum'dan Türkiye'ye yayılan bir iyilik hareketi olarak İstanbul'a uzandı.


İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Gönüllülük Kulübü öğrencilerinin öncülüğünde İstanbul'da da kampanya düzenlemeye başlayan Kıyı Köşe Akülü Araç Kampanyası, İstanbul'daki ilk akülü aracını teslim etti.


İTÜ Mezunları Derneği'nin sponsorluğunu üstlenerek destek verdiği kampanya, Kıyı Köşe'nin Türkiye'nin dört bir yanını saran onbinlerce üyesi tarafından desteklenerek tamamlandı.
İTÜ'nün ilk aracı olması nedeniyle büyük bir önem taşıyan kampanya aracılığı ile hediye edilen akülü araç, doğuştan itibaren yürüyemeyen Neval Pelit'e evinde yapılan ziyaretle hediye edildi.


İTÜ Mezunlar Derneği yöneticilerinden Ali Rıza Efendioğlu ve Kıyı Köşe İTÜ'nün gönüllü öğrencileri tarafından akülü aracını teslim alan Neval Pelit, "Yıllarca düşünsem, böyle bir hediye alacağımı ummazdım. Bilindik yöntemlerden çok uzak olan bu kampanyada, binlerce insanın engellilik konusundaki çabalarından haberdar olunca hem kendi adıma hem de engellilik konusunda ortaya konan bu müthiş birlikteliğe çok sevindim." dedi.


www.facebook.com/kiyikose sayfasından ve guruplardan yapılan yönlendirmelerle, Kıyı Köşe İTÜ'nün kampanyası, http://kiyikoseitu.blog.com/2012/03/18/2-akulu-tekerlekli-sandalye-kampanyasi/ sayfasında yürütülüyor.


Kampanyanın başladığı günden itibaren Kıyı Köşe çalışması 41. akülü aracının kampanyasını tamamlarken, Kıyı Köşe İTÜ ile birlikte toplam 42 akülü araç teslimi gerçekleştirildi.


Kendisini engellilik konusunda duyarlı sayan insanların gönül birlikteliği ile buluştuğu bir adres halile gelen Kıyı Köşe'nin çalışmaları, toplumun tüm kesimleri tarafından takdir görürken, yapılan duyuru ve haberlerle de Kıyı Köşe'ye katılım ve destek çağrısını yeniliyoruz.


Kıyı Köşe İTÜ'nün çalışmalarını İstanbul'da büyük bir disiplin ve titizlikte yürüten Hasan  Sağcan, Murat Yetkin ve tüm arkadaşlarına Çorum'dan gönül dolusu sevgi ve saygılarımızı gönderiyoruz.


Duyarlılıkları ve özverileriyle çok değerli bir örneğe imza atan gençler, kendi sosyal sorumluluklarını yerine getirmenin yanısıra, binlerce insanla bu mutluluğu paylaşarak, yeni bir farkındalık modelinin de İstanbul'daki öncülüğünü yapıyorlar.


İTÜ Mezunlar Derneği'ne, Kıyı Köşe İTÜ'nün gönüllülerine ve tüm Kıyı Köşe üyelerine katkı ve samimiyetleri nedeniyle bir kez daha teşekkür ve minnetimizi ifade ediyoruz.

Diğer Haberler